carvex
DealersFleetToolsGids
carvex

Belgische auto-intelligentie. Open data, één helder antwoord.

Tools

  • BIV berekenen
  • Verkeersbelasting
  • LEZ-check
  • kW naar pk

Weten

  • Gidsen
  • Autokeuring
  • Car-Pass
  • Terugroepacties

Carvex

  • Fleet
  • Pers
  • Dealers

© 2026 carvex · Mechelen, België

Cijfers uit open data. Prijzen zijn indicatief.

Home/Tweedehands/Volkswagen/Volkswagen Passat

Tweedehands Volkswagen Passat kopen in België

D-segment berline en Variant-break op MQB — sinds 1973, B8 sinds 2014 met TDI, TSI, GTE plug-in hybride; B9 Variant sinds 2024 (alleen break in EU).

Volkswagen Passat in het kort

BIV (nieuw)

€390–4.800

Indicatie op basis van open data

Verkeersbelasting

€190–640

Per jaar, afhankelijk van regio

VAA per maand

€180–480

Voordeel alle aard, indicatief

Verbruik

5,8 l/100 km (1.5 TSI) · 4,9 l (2.0 TDI) · 1,4 l + 14 kWh (GTE)

Berline · 1973 tot heden (B8 2014–2024, B9 Variant sinds 2024)

Antwerpen: jaGent: jaBrussel: ja

De Volkswagen Passat is al decennia de referentie-middenklasser voor pendelaars, vertegenwoordigers en gezinnen in België. De huidige B8-generatie (2014–2024) staat op het MQB-platform en deelt techniek met de Škoda Superb en Audi A4 — ruim interieur, grote koffer (586 l berline, 650 l Variant) en een breed motorgamma: 1.4 en 2.0 TSI benzine, 1.6 en 2.0 TDI diesel, en de GTE plug-in hybride (115 pk benzine + 85 kW elektro, circa 50 km elektrisch). Facelift 2019 bracht matrix-LED, digitale cockpit en verbeterde assistenten. Tweedehands domineert de B8: lease-instrom van 2.0 TDI 150 pk (EA288, betrouwbaar) en 1.5 TSI Evo (ACT cilinderuitschakeling). Aandachtspunten: DSG-olie elke 60.000 km verplicht op DQ200 (droge koppeling 7-traps) — €350–€500; 2.0 TDI DPF bij stadsgebruik; GTE alleen interessant mits geladen. Vanaf 2024 vervangt de B9 Variant de B8 in Europa (alleen break, geen sedan meer) — tweedehands B8 blijft jarenlang het volume. Concurreert met Peugeot 508, Mercedes CLA en Audi A5 Sportback.

Prijsindicatie tweedehands (1973 tot heden (B8 2014–2024, B9 Variant sinds 2024)): €8.500 (B7 2.0 TDI 2012) tot €42.000 (GTE R-Line uit 2023).

Bedragen zijn indicatief en variëren per uitvoering, regio, marktomstandigheden en datum. carvex is niet verantwoordelijk voor afwijkende offertes.

Generaties en motorisaties

Passat B7

2010–2014

Laatste generatie vóór MQB. 2.0 TDI EA189 (pre-2015) heeft dieselgate-historiek — controleer terugroepactie en software-update. DSG 7-traps op instap TSI. CC-versie als vierdeurs coupé (zeldzaam).

1.4 TSI 122 pk1.8 TSI 160 pk2.0 TSI 211 pk1.6 TDI 105 pk2.0 TDI 140/170 pk

Passat B8

2014–2024

MQB-platform, gedeeld met Superb. Facelift 2019: IQ.Light matrix-LED, Travel Assist Level 2. GTE met 13 kWh batterij — 50 km WLTP elektrisch. Alltrack als lichte offroad-Variant met verhoogde bodem.

1.4 TSI 125/150 pk1.5 TSI Evo 150 pk (ACT)2.0 TSI 190/272 pk (R-Line, GTE)1.6 TDI 120 pk2.0 TDI 150/190/240 pkGTE plug-in hybride 218 pk

Passat B9 Variant

2024–heden

Alleen als Variant (break) in Europa — sedan uitgefaseerd. MQB Evo-platform. eHybrid met 19,7 kWh batterij en 100+ km elektrisch bereik. Plug-in cruciaal voor bedrijfswagen-aftrekbaarheid.

1.5 eTSI mild hybrid 150 pk2.0 TDI 150/193 pkeHybrid PHEV 204 pk

Wat checken bij elke Volkswagen Passat occasie

1DSG DQ200 (7-traps droog)oliewissel elke 60.000 km — gemiste service leidt tot koppelingsslijtage (€2.500–€4.000).
21.5 TSI Evo ACTtiming chain rek op vroege bouwjaren (2018–2020) — luister naar ketting bij koude start.
32.0 TDI DPF op B8 bij overwegend stadsrittenregeneratie faalt, waarschuwingslamp — vraag DPF-status.
4GTE batterijcapaciteitsverlies als nooit geladen — check SoH via OBD of dealer-diagnose (€80–€120).

Vraag altijd een Car-Pass om de kilometerhistoriek te controleren en check de geldigheid van de keuring vóór de overschrijving.

Fiscale tools

BIV berekenenVoor deze Volkswagen PassatVerkeersbelastingJaarlijkse kostFiscale pkOp kW en cilinderinhoudVAA bedrijfswagenAls firmawagenLEZ-checkMag deze Volkswagen Passat de zone in?

Vergelijkbare modellen

Peugeot 508

Tweedehands Peugeot 508 in België

Audi A5

Tweedehands Audi A5 in België

Mercedes CLA

Tweedehands Mercedes CLA in België

Peugeot 308

Tweedehands Peugeot 308 in België

Volvo XC60

Tweedehands Volvo XC60 in België

Heb je zelf een Volkswagen Passat? Bereken inruilwaarde of verkoop aan een handelaar.
Veelgestelde vragen

Hoeveel kost een tweedehands Volkswagen Passat in België?

Een B7 2.0 TDI uit 2012–2013 met hoge km: €8.500–€11.000. Een B8 2.0 TDI 150 pk uit 2017–2018: €14.000–€18.000. Een B8 1.5 TSI Evo uit 2020–2021: €18.000–€24.000. Een GTE R-Line uit 2021–2023: €28.000–€38.000. Variant kost typisch €800–€1.500 meer dan berline.

Welke Passat-motorisatie is het meest betrouwbaar?

B8 2.0 TDI 150 pk (EA288, vanaf 2015): bewezen diesel, lage slijtage mits DSG-olie strict gevolgd. Voor benzine: 1.5 TSI Evo 150 pk (ACT) — zuinig, maar controleer timing chain op 2018–2020 bouwjaren. Vermijd B7 2.0 TDI EA189 zonder terugroepactie-documentatie.

Berline of Variant?

Berline: 586 l koffer, lagere prijs, sportiever profiel. Variant: 650 l koffer (1.780 l neergeklapt), praktischer voor gezin en hond — Alltrack voegt 4Motion en verhoogde bodem toe. Variant houdt beter zijn waarde in België.

Is de Passat GTE fiscaal interessant als bedrijfswagen?

Ja mits u laadt: CO₂ ≤ 50 g/km kwalificeert voor 75% aftrekbaarheid (2023–2026 overgangsregeling). 50 km elektrisch bereik dekt veel woon-werktrajecten. Zonder laadgedrag: verbruik stijgt naar 6–8 l/100 km en verliest u het fiscale voordeel — bereken via onze VAA calculator.

Mag mijn Volkswagen Passat in de LEZ?

B8 (2014+) en B9: alle EURO 6 — toegelaten in Antwerpen, Gent en Brussel. B7 diesel pre-2014 (EURO 5): meestal OK, controleer exacte EURO-norm. B7 benzine pre-2011 (EURO 4): geweerd in alle Belgische LEZ-zones. Check via onze LEZ check.