carvex
DealersFleetToolsGids
carvex

Belgische auto-intelligentie. Open data, één helder antwoord.

Tools

  • BIV berekenen
  • Verkeersbelasting
  • LEZ-check
  • kW naar pk

Weten

  • Gidsen
  • Autokeuring
  • Car-Pass
  • Terugroepacties

Carvex

  • Fleet
  • Pers
  • Dealers

© 2026 carvex · Mechelen, België

Cijfers uit open data. Prijzen zijn indicatief.

Home/Tweedehands/Audi/Audi A4

Tweedehands Audi A4 kopen in België

D-segment berline en Avant op MLB-platform — sinds 1994, vijfde generatie B9 sinds 2015, facelift 2019, PHEV TFSI e en mild hybrid 48V als zakelijke instap.

Audi A4 in het kort

BIV (nieuw)

€0–4.800

Indicatie op basis van open data

Verkeersbelasting

€280–720

Per jaar, afhankelijk van regio

VAA per maand

€160–420

Voordeel alle aard, indicatief

Verbruik

5,0 l/100 km (2.0 TDI 150) · 6,8 l/100 km (2.0 TFSI 190) · 1,8 l + 14 kWh (40 TFSI e)

Berline · 1994 tot heden (B9 sinds 2015, B10 vanaf 2024)

Antwerpen: jaGent: jaBrussel: ja

De Audi A4 is sinds 1994 het volumeanker van Ingolstadt in de middenklasse en concurreert rechtstreeks met BMW 3 Serie, Mercedes C-klasse en Volkswagen Passat. In België ziet u op de tweedehandsmarkt vooral de vierde generatie B8 (2007–2015) als 2.0 TDI multitronic of S tronic, en de vijfde generatie B9 (2015–2024) als 2.0 TDI 150/190 pk, 2.0 TFSI 190 pk of 40 TFSI e plug-in hybride. De A4 Avant is populair bij gezinnen en zelfstandigen: grote koffer (495 liter), optionele quattro en een degelijke restwaarde mits onderhoudsboekje compleet is. De B9 deelt het MLB Evo-platform met de A5 Sportback en delen van de Q5 — strakke rijlijn, Virtual Cockpit (vanaf 2016), MMI Touch en vanaf 2019 matrix LED als optie. Tweedehands aandachtspunten: 2.0 TFSI EA888 gen 3 met olieverbruik op vroege B8/B9, 7-traps S tronic oliewissel elke 60.000 km verplicht, en DPF/EGR op diesels met veel stadsritten. De 40 TFSI e PHEV (2.0 TFSI + 12 kWh batterij, 40–50 km WLTP elektrisch) is fiscaal interessant mits u laadt — anders verliest u het voordeel en betaalt u premium gewicht. S4 en RS4 zijn zeldzaam en duur in onderhoud; koop enkel met volledige servicehistoriek. De nieuwe B10-generatie (2024+) verschuift naar het PPC-platform met meer elektrificatie; tweedehands B9 blijft jarenlang het bulk-aanbod. Voor wie een A4 overweegt: vergelijk met A5 Sportback (stijlvoller, iets duurder) en met Q3 (hogere zit, minder rijplezier op snelweg).

Prijsindicatie tweedehands (1994 tot heden (B9 sinds 2015, B10 vanaf 2024)): €8.500 (A4 B8 2.0 TDI 2012) tot €48.000 (S4 2022) · Avant +€1.000–€2.500.

Bedragen zijn indicatief en variëren per uitvoering, regio, marktomstandigheden en datum. carvex is niet verantwoordelijk voor afwijkende offertes.

Generaties en motorisaties

A4 B8 (8K)

2007–2015

Laatste generatie vóór MLB Evo. Multitronic CVT op instap (vermijd bij hoge km), S tronic op zwaardere motoren. Facelift 2011 met nieuw front en efficiëntere motoren. Avant (8K5) dominant in België. 2.0 TDI 143 pk EURO 5 populair bij vertegenwoordigers.

1.8 TFSI 120/160 pk2.0 TFSI 180/211 pk2.0 TDI 120/136/143/170/177 pk3.0 TDI V6 204/240 pkS4 3.0 TFSI V6 333 pkRS4 4.2 V8 450 pk

A4 B9 (8W)

2015–2024

MLB Evo-platform. Virtual Cockpit standaard vanaf 2016. Facelift 2019: sportiever front, mild hybrid 48V op TFSI/TDI. Matrix LED en sport-differentieel optie. PHEV 40 TFSI e: 17,9 kWh netto, 40–50 km WLTP. RS4 alleen als Avant.

1.4 TFSI 150 pk (tot 2018)2.0 TFSI 190/252 pk (ultra, quattro)2.0 TDI 150/190 pk3.0 TDI V6 218/272 pk40 TFSI e PHEV (204 pk systeem)S4 3.0 TFSI V6 354 pkRS4 2.9 TFSI V6 450 pk

A4 B10

2024–heden

PPC-platform, meer elektrificatie. Nog beperkt tweedehands aanbod in België. Infotainment volledig op MMI Touch met Android Automotive.

2.0 TFSI mild hybrid2.0 TDI mild hybridA4 e-tron PHEV (aangekondigd)

Wat checken bij elke Audi A4 occasie

12.0 TFSI EA888 (B8/B9)olieverbruik op vroege bouwjaren — controleer oliepeil elke 1.000 km, budget €2.000–€4.000 voor zuigerrevisie indien nodig.
27-traps S tronic (DL382)oliewissel elke 60.000 km — gemiste service leidt tot koppelingsproblemen (€3.000–€5.000).
3Multitronic CVT (B8 instap)trillen bij lage snelheid boven 150.000 km — vermijd of onderhandel fors.
42.0 TDI EGR-klep en DPFproblematisch bij stadsgebruik — vraag DPF-regeneratiehistoriek.

Vraag altijd een Car-Pass om de kilometerhistoriek te controleren en check de geldigheid van de keuring vóór de overschrijving.

Fiscale tools

BIV berekenenVoor deze Audi A4VerkeersbelastingJaarlijkse kostFiscale pkOp kW en cilinderinhoudVAA bedrijfswagenAls firmawagenLEZ-checkMag deze Audi A4 de zone in?

Vergelijkbare modellen

Mercedes CLA

Tweedehands Mercedes CLA in België

Peugeot 508

Tweedehands Peugeot 508 in België

Alfa Romeo Giulia

Tweedehands Alfa Romeo Giulia in België

Audi A5

Tweedehands Audi A5 in België

Peugeot 308

Tweedehands Peugeot 308 in België

Heb je zelf een Audi A4? Bereken inruilwaarde of verkoop aan een handelaar.
Veelgestelde vragen

Hoeveel kost een tweedehands Audi A4 in België?

Een A4 B8 2.0 TDI 143 pk uit 2012–2014: €8.500–€12.000. Een A4 B9 2.0 TDI 150 pk uit 2016–2018: €16.000–€22.000. Een A4 B9 2.0 TDI 190 quattro Avant uit 2019–2021: €24.000–€32.000. Een 40 TFSI e PHEV uit 2020–2022: €28.000–€38.000. S4/RS4: €40.000–€55.000+.

Audi A4 berline of Avant?

Avant: 495 liter kofferruimte, praktischer voor gezin en hond, vaak €1.000–€2.500 meer tweedehands. Berline: strakker profiel, iets lichter, goedkoper in verzekering. In België is het Avant-aanbod groter — meer keuze en betere onderhandelingspositie.

2.0 TDI of 2.0 TFSI voor 30.000 km/jaar?

2.0 TDI 150/190 pk: 5,0–5,5 l/100 km gemengd, ideaal voor snelweg en vertegenwoordigers. 2.0 TFSI 190 pk: 6,5–7,5 l/100 km, stiller en LEZ-proof zonder DPF-zorgen. Vermijd diesel als u voornamelijk stadsritten rijdt (<15.000 km/jaar).

Is de 40 TFSI e PHEV zakelijk interessant?

Ja, mits u thuis of op kantoor laadt: CO₂ ≤ 50 g/km geeft 75% fiscale aftrekbaarheid (check actuele regels). Elektrisch bereik 40–50 km WLTP — bij nooit laden verliest u het voordeel en betaalt u premium gewicht en complexiteit. Vraag batterij-SoH en laadhistoriek.

Mag mijn Audi A4 in de LEZ?

A4 B8 vanaf 2011 (EURO 5) en B9 (EURO 6): toegelaten in Antwerpen, Gent en Brussel. B8 pre-2011 (EURO 4 diesel): geweerd in alle Belgische LEZ-zones. PHEV en benzine: controleer via onze LEZ check op basis van inschrijvingsdatum en emissienorm.